Den stavitelství a architektury

Záměrem pořadatele Dne stavitelství a architektury, kterými je SIA ČR – Rada výstavby, je prezentovat úspěchy stavitelství a vyvolat zájem nejširší veřejnosti a médií o jeho aktuální problematiku. Garanty akce jsou SPS ČR a ČKAIT. Nad celým projektem převzal záštitu předseda Senátu Přemysl Sobotka.
Díky novému projektu chtějí stavbaři demonstrovat, že jejich řemeslo není jenom míchačka, zednická lžíce nebo lopata. Právě sobota 13.října bude rozhodující v propagaci stavebnictví. Akce je zaměřena především k veřejnosti. Stavebnictví je obor, který v poslední době prodělal velký a pozitivní vývoj v úrovni estetické, technické, v řemeslné dovednosti a ve vysoké manažerské náročnosti. Cílem je představit stavebnictví jako profesi, která sice není úplně jednoduchá, ale díky novým technologiím a náročným projektům zajímavá, perspektivní a také prestižní.

Konání akce je rozloženo do čtyř dnů v říjnu a listopadu. Nejširší veřejnosti bude určen v sobotu 13. října Den otevřených dveří na školách všech stupňů – učňovských, průmyslových i na stavebních fakultách. Současně se uskuteční také Den otevřených dveří na významných stavbách po celé republice, ke kterému se připojila také společnost VCES a.s.

Projekty VCES, na kterých se v sobotu 13.10.2007 od 9.00 do 15.00 hod uskuteční Den otevřených dveří. Pro prvních 50 návštěvníků na každém projektu je připraven malý dárek.

Projekt

Lokalita

Bytový soubor Barrandov Hills

Praha

Bytový dům Hostivař

Praha

Centrum Dolní Břežany

Dolní Břežany

Mladoboleslavsko - čištění a odkanalizování odpadních vod

Mladá Boleslav

Polyfunkční dům Pernerova

Pardubice

Projekt Pražská

Olomouc

Víceúčelový komplex Orion

Brno

Bytové domy Brno - Chrlice

Brno

ČOV Solnice

Solnice