Stavební areál nové požární stanice otevřel své brány veřejnosti

Stavební areál nové požární stanice otevřel své brány veřejnosti

A otevřít je musela skutečně dokořán. Na 600 dětí, rodičů i místních pamětníků se první květnovou neděli nenechalo odradit zamračenou oblohou a občasnými dešťovými kapkami, a přišlo se podívat na právě budovanou požární stanici do Rychnova nad Kněžnou. Společnost VCES se připojila k rychnovským hasičům a společně s nimi umožnila zájemcům z řad široké veřejnosti nahlédnout pod pokličku budoucí chlouby místního sboru.

Všichni ti, kteří Vážili cestu do stavebního areálu, jistě nelitovali. Na místě si mohli prohlédnout hasičskou techniku – zatím jen provizorně zaparkovanou v budoucích garážích, prohlédnout si vizualizace budoucího objektu a celého areálu, seznámit se s historií hasičského sboru a jeho požárních stanic, a také to nejdůležitější - prohlédnout si po vyznačené trase celou budovu a udělat si představu o tom, jak bude koncem tohoto roku vypadat zázemí těch, kteří dnem i nocí chrání jejich domovy.

Velkému zájmu se těšila i speciální zásahová plošina, díky které mohli odvážnější zájemci vystoupat do padesátimetrové výšky odkud se jim naskytl ne každý den vídaný pohled na požární stanici a celý Rychnov nad Kněžnou.

Fotogalerie